VELIKI PETAK


Dok je visio na križu, Isus je izgovorio nekoliko upečatljivih riječi. Zadržimo se na slijedećima: 

  1. Evo ti majke – zaziv je to koji svjedoči ljubav Božju prema čovjeku. Ivan je predstavnik svakoga od nas pod Isusovim križem jer je i Marija naša nebeska majka. Na tu Božju ljubav uzvratimo i mi tako što ćemo častiti Gospu, njoj se utjecati, po njezinu primjeru živjeti svoj vjernički život. Znajmo i ljubiti bližnjega onako kako Gospodin ljubi svakoga od nas. Iz te ljubavi proizlazi i praštanje, valja nam biti spreman oprostiti, ali i od drugih tražiti oproštenje.

  2. Žedan sam – Isus žeđa za našom ljubavlju, za ljubavlju koja nas vraća njemu. Jesmo ili i mi žedni Krista? Njegove ljubavi?

  3. Dovršeno je – Isus je dovršio čin otkupljenja čovječanstva od grijeha i smrti. Ovaj čin spasenja ostvaren je za sva vremena, ne treba se ponavljati. Otvorimo svoje srce da i u nama Krist dovrši započeto otkupljenje. Zaogrnimo se plaštem ljubavi poput Marije i dopustimo da Krist djeluje u nama i po nama. 

Podijeli