Mladi naše župe sudjelovali u prvoj etapi XV. križnog puta Požeške biskupije

U organizaciji Požeške biskupije organiziran je prvi dan biskupijskog križnog put mladih koji se je održava 09. i 10. Ožujka 2013. godine pod geslom „Umnoži nam vjeru“.

Prije samog polaska iz Stare Gradiške, srdačno smo dočekani od Župljana te župe.
Oko 700 mladih iz svih dijelova Biskupije, krenuo je križni put iz Stare Gradiške prema Novoj Gradiški u kojem je učestovalo 30tak mladih iz naše župe.

Polaskom oko 08:00h prema postajama koje su bile posvetite za neku nakanu.

Oko 13:00h stižemo u Dragalić pred Crkvu sv. Ivana Krstitelja gdje nas njihovi župljani dočekuju sa okrijepom.
Pred župnu crkvu Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije, stižemo oko 17:00h, koja je ujedno i današnja posljednja deveta postaja koju su predvodili mladi naše župe.

Nakon posljednje postaje u 18:00h služena jw sveta misa za mlade koju je predvodio Perica Matanović dekan Novogradiškog dekanata.

Poslije svete mise uslijedila je večera koju su priredili Župljani Župe Kraljice sv. Krunice i župljani Župe Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije te im se u ime mladih zahvaljujemo na toplom objedu.

Ni naporan hod, ni kiša, ni žuljevi, a ni umor nisu nam mogli pokvariti neopisivo iskustvo prvoga dana ovogodišnjeg križnog
puta mladih naše župe.
Dana 10. Ožujka, u 07:30h nastavlja se križni put ka cilju prema Požeškoj katedrali te ujedno zadnjoj postaji.

Fotografije prvog dana križnog puta možete pogledati u galeriji.