U našoj župi obilježen Veliki Četvrtak

I ove je godine u našoj župi svečano obilježen Veliki Četvrtak.

Crkva je bila napunjena vjerničkim pukom, a svečanost prilike bila je naglašena ulaskom povorke ministranata, apostola i svećenika kroz glavna vrata crkve.

Početak svetog trodnevlja snagom svoje veličine osigurao nam je dublji osjećaj svetosti Euharistijskog slavlja koje je uslijedilo.

Nadahnuta i srčana propovijed župnika te pranje nogu apostolima nije nas samo u mislima vratilo u Isusovo doba nego puno i više. Poslijednja večera, kruh i vino ostavština su koja nije puki znak za sjećanje.

Otvorena srca znaju i osjećaju da je u prilikama kruha i vina Gospodin prisutan sada i ovdje i da se tada nalazimo u neslućeno svetom trenutku.

Nakon mise uslijedilo Euharistijsko klanjanje na kojem su se uključivali župljani, molitelji, pjevači i na kraju naši mladi župe.

Fotografije možete pogledati u našoj galeriji.