Obilježena Velika Subota

Velika Subota dan je Isusova počinka u grobu. No, prije pola noći slavi se Isusovo uskrsnuće, tzv. Vazmenim bdjenjem. Ono počinje blagoslovom vatre ispred crkve, a zatim slijedi pozdrav Uskrsnoj Svijeći koja predstavlja Uskrslog Krista, biblijska čitanja koja razotkrivaju svu povijest spasenja, blagoslov krsne vode te misa proslave uskrsnuća Gospodnjega.

Tako je i u našoj župi, na samom početku održan blagoslov vatre. Blagoslov vatre podsjeća na gorući grm iz kojega je Bog govorio izraelskom vođi Mojsiju i otkrio svoje ime: "Ja sam koji jesam". Od te vatre svećenik pali Uskrsnu Svijeću koja označava Uskrslog Krista.

Kad je završio blagoslov vatre i narod ušao u crkvu usljedilo je biblijsko čitanje i propovijed, blagoslov krsne vode te podjela sv. Pričesti.
 Krist je Uskrsnuo!

SRETAN USKRS DRAGI POSJETITELJI NAŠIH STRANICA!

  
Fotografije možete pogledati u našoj galeriji.

Podijeli