Proslava svete potvrde

Na današnji dan svečano smo proslavili Krizmu, podjela sakramenta sv.Potvrde. Prije početka svete mise iz župnog dvorišta 35 krizmanika i krizmanica sa svojim kumovima i kumama u procesiji je ušlo u crkvu.

Misu je predvodio i u njoj podijelio krizmu za 35 naših mladih krizmanika msgr. Josip Devčić, prepošt Stolnog kaptola sv. Petra u Požegi u koncelebraciji je bilo još tri svećenika.

Prije same svete mise msgr. Josipa Devčića je u ime župne zajednice pozdravio naš župnik i dvoje krizmanika.

U svojoj propovijedi msgr. Josip Devčić mladima poručio da ojačani Duhom Svetim kojega su primili, život žive bez straha. Besmislu, strahu i depresiji s kojom se susrećemo-mjesta jednostavno nema. Okrenimo se životu i lijepim događajima poput ovog danas, a koji ga bez sumnje čine vrijednim življenja.

Na kraju mise župnik je čestitao sv. krizmu krizmanicima, njihovim kumovima i njihovim roditeljima.

  
Detalje svečanosti podjele svete potvde možete pogledati u našoj Galeriji slika.

Podijeli