Biciklističko hodočašće Majci Božjoj u Kloštar

Biciklisti naše župe već su svima poznati po svojim biciklističkim hodočašćima, pa su se tako jučer, 13. srpnja na dan Majke Božje Bistričke uputili u svetište Majke Božje u Kloštar.

Petnaestak naših župljana, svoje hodočašće počeli su u 09:30h ispred stara župne crkve uz blagoslov i molitvu župnika Ivana Štivičića i uputili na biciklističko hodočašće. Prvo odmorište je bilo u Novoj Kapeli, točnije u Crkvi Blažene Djevice Marije gdje smo se pomolili, kratko osvježili i nastavili put ka Kloštru. Točno u podne dolazimo na naše odredište, u svetište Majke Božje u Kloštar koje je najstarije Marijansko hodočasničko svetište na prostorima Požeške biskupije.

Uz Marijansku pjesmu ušli smo u Crkvu, te izmolili krunicu zatim se uputili prema Slavonskom Kobašu gdje smo posjetili Crkvu sv. Ivana Krstitelja te imali ručak i odmor.
Nakon odmora, uputili smo se prema Novoj Gradiški gdje smo imali završno misno slavlje u našoj župi.

Fotografije sa biciklističkog hodočašća možete pogledati u našoj galeriji.