Biciklističko hodočašće Gospi od suza u Pleternicu

Svake godine krajem Kolovoza mnoštvo vjernika skupi se dugim cestama do svetišta u Pleternici, a posljednji dan 31.8. poslije svečanog euharistijskog slavlja nastavlja se procesija s upaljenim svijećama.

I ove godine kao i dosadašnjih godina naši župljani, prvenstveno biciklisti naše župe, njih dvadesetak, uputili su se na hodočašće Gospi od suza u Pleternicu.

Nakon zajedničke molitve u župnoj Crkvi oko 14:00 sati krenuli su iz Nova Gradiške prema Pleternici te uz manje prepreke oko 17:30 sati dolaze do odredišta - Pleternice.

Po prvi put, nakon završenog euharistijskog slavlja, odvažnih desetak biciklista uputilo se prema Novoj Gradiški uz zahvalu Gospi od suza i uslišanim molitvama, u prohladnoj večeri, oko ponoći stigli su pred župni stan gdje ih je dočekao župnik sa okrepom.

Fotografije biciklističkog hodočašća Gospi od suza u Pleternicu možete pogledati u našoj galeriji.