Naša župa pomaže Afričkoj djevojčici u školovanju

Osim školovanja, djeca imaju čistu odjeću i tri obroka dnevno koji su prilagođeni njihovoj kulturi. Svi oni koji pomažu u školovanju, dobivaju informacije o napretku djeteta, njegove svjedodžbe, a mogu s njim i stupiti u kontakt putem pisma.

Naša župa nakon protekle školske godine dobila je pismo sa fotografijama od jedanaestogodišnje djevojčice Tumain John, koju školuje naša župa.

Thumain Johan - Pogađa 4. razred St. Joseph's Primary School - Songea.
Otac joj je umro, živi s Majkom, Bratom i Djedom u jako siromašnim uvjetima.
Odlična je učenica i zahvaljuje se i blagoslivlja svoje dobročinitelje.

Songea je grad na jugu Tanzanije, sjedište regije Ruvuma. Nalazi se 120 km sjeveroistočno od tromeđe Tanzanija-Mozambik-Malavi. Godine 2002. Songea je brojala 98.683 stanovnika.

Kulturološke razlike između naše zemlje i Tanzanije su ogromne. U mnogim selima bijelci su rijetkost, a nije nemoguće da dolaskom u udaljenija mjesta djeca vrište jer nikad nisu vidjela čovjeka svijetle kože.

Na kraju, jako je pohvalno vidjeti da humanitarni duh u Hrvatskoj nije klonuo!