XVI. Križni put mladih Požeške Biskupije

U organizaciji Požeške Biskupije organiziran je XVI. po redu križni put mladih koji se održao 29. i 30. ožujka 2014. godine pod geslom „Duc in altum“.

Dvodnevni križni put započeo je sa prvom postajom u Brodskom Stupniku, a završio sa posljednjom postajom u Požeškoj Katedrali. Oko 1200 mladih iz svih dijelova biskupije, krenulo je na križni put iz Brodskog Stupnika prema Batrini gdje je bila posljednja postaja tog dana te je uslijedila sveta misa u Novoj Kapeli.

U Nedjelju 30. Ožujka mladi su krenuli prema Požeškoj katedrali gdje je bila ujedno i posljednja postaja dvonevnog križnog puta.

Sve je kulminiralo svečanom svetom misom u katedralnoj crkvi Svete Terezije Avilske u Požegi koju je predvodio požeški biskup Antun Škvorčević.

I ove godine na križnom putu sudjelovalo je 20-tak mladih iz Župe Kraljice sv. Krunice - Nova Gradiška.