Ljupinski mladi humanitarci

Unatoč odgođenoj nastavi, hodnici i prostorije Područne škole Ljupina, 20.svibnja 2014., nisu bili prazni.

Naime, školska zgrada postala je mjesto prikupljanja hrane, higijenskih potrepština, odjeće i obuće te svega onoga što može olakšati život ljudima ugroženih područja pleterničkog i županjskog kraja.

Inicijatori i vrijedni volonteri mladi su Ljupinci, inače bivši učenici OŠ „Mato Lovrak“ , koji su u procesu osnivanja Udruge mladih. Dvadesetak njih od jutarnjih sati obilazilo je Ljupinu čiji su stanovnici žurno i objeručke ponudili svoj doprinos stradalima, dok je nekolicina ostala u školskim prostorijama i radila na razvrstavanju i zaprimanju brojnih paketa koji su neprestano pristizali. Budući da su spomenuti mladi ljudi vrlo aktivni i u Župi Kraljice sv. Krunice, akciju je svesrdno podržao i župnik Ivan Štivičić koji ih je u nekoliko navrata obišao, pridruživši se organizaciji.

Veličinu srca i nesebičnost stanovnika ovog naselja svjedoče prepune školske prostorije, no Ljupina će se nakon ove akcije moći podičiti i svojom mladeži.
Tekst i fotografija: učiteljica Irma Arbutina Đikić