Slavlje sakramenta svete potvrde

Na šestu Uskrsnu nedjelju, u našoj župi je održano slavlje sakramenta svete potvrde!

Svečanu svetu misu predvodio je biskup dr. Antun Škvorčević koji je našim mladima podijelio sakrament svete potvrde. Biskupa je na početku slavlja pozdravio župnik Ivan Štivičić te predstavnici ovogodišnjih krizmanika.

U našoj župi bilo je 34 krizmanika, zajedno iz filijale Ljupina. Pripreme za sakrament svete potvrde trajale su cijelu godinu kroz vjeronauke i svete Mise

Na kraju svete mise biskup je čestitao krizmanicima na primanju sakramenta svete potvrde i kazao kako su snagom Duha Svetoga potpuno ugrađeni u Isusovu Crkvu, postali Božji sinovi i kćeri. Zahvalio je svima koji su im pomogli na njihovom putu do ovoga trenutka njihova života.

Za ovaj sveti sakrament posebno naše mlade je pripremao naš župnik i vjeroučiteljice. Hvala svima koji su molitvama i svjedočenjem pomogli da naši krizmanici rastu u istinskim vrijednostima.