U čast Kraljice svete Krunice

Povodom blagdana Kraljice Svete Krunice, zaštitnice naše Župe, popularno nazvane Župe Jug, u Novoj Gradiški, na Priključku, održana je prva manifestacija "Diko moja priko kola priđi".

Organizator manifestacije je bio Folklorni ansambl mladih Župe Jug čiji je cilj oživjeti tradiciju naših krajeva i njegovati kulturu i etno baštinu Slavonije. Upravo to su i uspjeli ove nedjelje, 5. listopada u svojoj župi gdje su okupili desetak slavonskih zaprega i nekoliko konjanika koje je nakon nedjeljne mise blagoslovio naš župnik velečasni Ivan Štivičić uz nazočnost brojnih vjernika.

Iz dvorišta nove župne crkve krenula povorka konjanika i konjskih zaprega kroz ulice Župe Jug, počevši s ulicom Kralja Dmitra Zvonimira, preko Ljupine, pa nazad kroz ulicu Baruna Trenka do Goranove. Nekoliko okrijepa s tradicionalnim slavonskim proizvodima upriličeno je na spomenutim rutama, odnosno kod doma Bešlić, u ulici Baruna Trenka i Goranovoj ulici.

Hvale vrijedan je ovo potez članova spomenutog Folklornog ansambla čija je namjera nastaviti organiziranje ove manifestacije na radost svih župljana. Sljedećeg tjedna predstoji još i službeno obilježavanje blagdana Kraljice Svete Krunice, odnosno kirvaj 7. listopada.

Fotografije manifestacija "Diko moja priko kola priđi" možete pogledati u našoj galeriji.