Svetkovina Kraljice svete Krunice i 24. obljetnica župe

Naša župa Kraljice sv. Krunice u Novoj Gradiški proslavila je 7. listopada blagdan svoje zaštitnice i 24. obljetnicu osnutka župe. Svečano euharistijsko slavlje u 11:00 sati, uz sudjelovanje brojnih vjernika predvodio je vlč. Zdravko Radoš iz Oriovca.

U jesen 1.rujna 1992. godine, prethodno saslušavši mišljenje župnika Nove Gradiške i Svećeničkog vijeća Zagrebačke nadbiskupije, dekretom Nadbiskupskog duhovnog stola u Zagrebu tadašnji zagrebački nadbiskup uzoriti kardinal Franjo Kuharić osniva novu župu u gradu Nova Gradiška – Jug, danas Kraljica svete Krunice. 

Vjernici župe Kraljice sv. Krunice su se za svetkovinu i 24. godišnjicu župe pripremali devetnicom od 28. rujna do 6. listopada krunicom i svetom misom koju su svaki dan predvodili svećenici iz drugih župa.

Posljednja tri dana devetnice bilo je posvećeno djeci i mladima (Subota), starim, bolesnim i nemoćnima (Nedjelja), bračnim parovima (Ponedjeljak).

Zadnja večer devetnice je obilježena svečanom procesijom s Gospinim likom i svijećama oko Crkve i pastoralnog centra.

Podijeli