Župno hodočašće u Mariju Bistricu

Tradicionalno hodočašće naše župe u Nacionalno svetište Marija Bistrica, održano je u subotu 8. listopada 2016. godine.

U ranim jutarnjim satima, s velikim brojem vjernika, krenuli smo u nacionalno svetište Marije Bistrice te oko 09:00 sati stižemo na odredište, gdje smo se uputili u Crkvu i pozdravili Majku Božju Bistričku.

Nakon toga uslijedio je zajednički križni put na Kalvariji, te je u 11:00 sati proslavljena sveta misa na otvorenom prostoru crkve bl. Alojzija Stepinca, koju je predvodio nadbiskup Vrhbosanske nadbiskupije, uzoriti kardinal Vinko Puljić.

Na kraju hodočašća smo se od Majke Božje Bistričke oprostili zajedničkom izlaznom procesijom i ispunjeni radošću krenuli prema svojim domovima.