20 godina od osnutka naše župe Kraljice sv. Krunice

Svečanim euharistijskim slavljem u Nedjelju 7. listopada, okončana je devetodnevna duhovna priprava za svetkovinu Kraljice sv. Krunice koju je slavio msgr. dr. Antun Škvorčević, požeški Biskup, pred okupljenim vjernicima i štovateljima imena Kraljice sv. Krunice.

Radosni i molitvama,
našoj Majci sa zahvalama,
godišnjicu crkve slavimo,
ponosni što je imamo!

Dvadeset godina Kraljice Krunice,
izmamljuje nam osmijeh na lice,
vjera i molitva nas spaja,
Crkva naša blista od Gospinog sjaja!

U čast molitve krunice,
naša Crkva dobi ime,
sa radošću krunicu molimo,
ljubav i vjeru širimo!

Kraljica Krunice dvadeset godina ima,
svakog vjernika rado prima,
vjekovima nek' još traje,
ona nama radost daje!

Dvadeset godina Kraljice Krunice,
u čast naše nebeske Kraljice!

Devetnicu uoči svetkovine Kraljice sv. Krunice predvodili su:

1. večer devetnice: 28.09.2012 - bivši župnik naše župe vlč. Jozo Jurić, župnik Župe sv. Leopolda Mandića u Požegi i rektor crkve Krista Kralja na istoimenom groblju u Požegi.

2. Večer devetnice: 29.09.2012 - vlč. Dražen Zrile, župni vikar u župi Bezgrješnog začeća BDM u Novoj Gradiški.

3. Večer Devetnice: 30.09.2012 - preč. Antun Ćorković, župnik u Pleternici i rektor svetišta Gospe od Suza.

4. Večer Devetnice: 01.10.2012 - preč. Marko Pišonić, župnik u Bučju.

5. Večer Devetnice: 02.10.2012 - vlč. Goran Mitrović, župnik u Novoj Kapeli i Gornjem Lipovcu.

6. Večer Devetnice: 03.10.2012 - vlč. Zdrvako Radoš, župnik u Oriovcu

7, 8 i 9. večer Devetnice: 04-06.10.2012 - fra Dragutin Bedeničić, župnik i gvardijan u župi sv. Antuna Padovanskog u Našicama.

Pod kategorijom 'Galerija' možete pogledati fotografije devetnice i samog blagdana Kraljice sv. Krunice.